KOZERA
Info
KOZERA FUNDACJA

Ul. Władysława Kozłowskiego 9, 61-606 Poznań. foundation@marekkozera.comhttps://www.kozerafoundation.com/ . Facebook  Dołącz do nas! KRS: 0000675643, NIP: 9721274146, REGON: 367165857. Zarząd: Marek Kozera, Przemysław Matejko. Sala warsztatów: ul. A. Fredry 7, lokal 39. 61-701 Poznań, m. 601179399. Zobacz na google.

Jesteśmy Fundacją, która wspiera spór o sztukę - a zajmujemy się sztuką przeniesienia kreacji przestrzennych w świecie wirtualnym na wizualizacje w świecie realnym. Sporem jako wezwaniem do samodzielności. Sprawdź, co możemy zrobić właśnie dla Ciebie. Bądź w centrum wydarzeń, zobacz jakość sporu - jego wartość, w różnych zakątkach świata i poznaj ludzi, którzy interesują się tym samym, co ty - wszystko to w czasie rzeczywistym, dzięki bezpłatnym filmom na żywo i pokazywaniu go we własnych transmisjach. Transmisjach filmów kręconych komórką. Jeżeli nie uczestniczyłeś(aś) w transmisji live, pozostaje powtórka.  Siła live to interakcje w czasie rzeczywistym. Oglądający mogą wpisywać komentarze lub dać nam ikonki symbolizujące polubienie – Periscope, Facebook. Dzięki temu prowadzący transmisję otrzymują błyskawiczną informację zwrotną i mogą reagować na oczekiwania widzów. "Jak coś jest robione, czy jak działa od zaplecza” to najczęstszy typ treści publikowanych. Niezależnie od przyjętej konwencji czy formatu, postaw na naturalność. To nie jest miejsce na sztywny, oficjalny przekaz marki. Jakość produkcyjna nie jest czynnikiem decydującym, filmy kręcone są komórką.

Kozera Fundacja - początki i opis działalności do roku 2017

Działamy w branży 3D, IT i Sztuki od 2004 roku. Właśnie wtedy powstał projekt 3d Technology Park [Poznański Park Technologiczny 3D]. Firma skanowania 3D kształtów i obróbki uzyskanych w ten sposób modeli cyfrowych. Na czym to polega?

Każda firma i instytucja chce od czasu do czasu dokonać zmian w zarządzanej przez siebie przestrzeni, np. biurowej. Efekt takiej ingerencji często trudno sobie wyobrazić. Wtedy wkraczamy my. Za pomocą skrupulatnie dobranych technologii tworzymy specjalne modele cyfrowe. Tak, aby nasi zleceniodawcy mogli zobaczyć, jak będą wyglądały rezultaty przeróbek.

Jako pierwsi i jedyni w Polsce od 2004 do 2009 roku prowadziliśmy samodzielny lokal wykorzystywany do świadczenia usług pomiarowych i skanowania 3D na rzecz klienta (na wzór ksero) pod nazwą Scanshop3D.

Firma funkcjonowała jako Poznański Park Technologiczny 3D aż do roku 2017. Naszymi klientami były głównie przedsiębiorstwa z Wielkopolski.

Z biegiem lat zauważyliśmy, że na rynku istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na szkolenia ze skanowania 3D i obróbki modeli cyfrowych - czyli dokładnie tego, czym się aktualnie zajmowaliśmy. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę.

W taki sposób w kwietniu 2017 roku powstała Kozera Fundacja. Jej założyciel to Marek Kozera - wieloletni wykładowca akademicki, projektant, pasjonat skanowania 3D.

Kogo szkolimy

Szkolimy inżynierów, projektantów, architektów, artystów, programistów oraz nauczycieli szkół z zakresu zastosowania sprzętu i oprogramowania CAD, języków programowania, narzędzi skanowania 3D kształtów. Uczymy ich obróbki uzyskanych modeli cyfrowych i przygotowania produktów 3D do druku.

Zespół Fundacji

Nasz zespół to w większości byli wykładowcy akademiccy i prawdziwi specjaliści w swojej dziedzinie. Wiemy, jak przekazywać wiedzę. Mamy w tym duże doświadczenie i cieszymy się świetnymi rezultatami. Co najważniejsze - każdy z nas jest praktykiem z wieloletnim stażem. Cały czas podwyższamy swoje kwalifikacje i uczestniczymy w różnych wymagających projektach. Mamy ponadto świetne wyczucie potrzeb biznesu. Każdego dnia doradzamy wielu firmom.

Tworzymy i wykonujemy różne prototypy, w tym także produkty związane z komercjalizacją technologii 3D. W swojej pracy wykorzystujemy design thinking - bardzo popularną obecnie metodę tzw. myślenia projektującego. Przenosimy kreacje przestrzenne w świecie wirtualnym na wizualizację w świecie realnym. Korzystamy z technologii tzw. szybkiego prototypowania (rapid prototyping). Konsultujemy, piszemy oprogramowanie, wykonujemy projekty od A do Z.

Tego samego próbujemy nauczyć naszych kursantów.

Co wyróżnia nasze szkolenia

Stawiamy przede wszystkim na praktykę i indywidualną pracę z doświadczonym trenerem. Osoby, które przychodzą na szkolenie, mogą w trakcie jego trwania wyjaśnić wszystkie problemy, z którymi spotkały się na swojej dotychczasowej ścieżce zawodowej. Prowadzimy szkolenia etapami, dostosowujemy ich poziom do wiedzy i oczekiwań kursantów.

Korzystamy z najnowszych i najlepszych programów. Nadążamy za wszystkimi nowinkami technologicznymi w swojej branży.

Każda osoba, która chce poszerzać swoją wiedzę, uzyska u nas szereg przydatnych i praktycznych informacji.

Szkolenia są na bieżąco dostosowane do aktualnych potrzeb biznesu i rynku pracy oraz stale modyfikowane i dostosowywane.

Choć stawiamy przede wszystkim na praktykę, nie zaniedbujemy też teorii. Chcemy, żeby nasi kursanci dobrze orientowali się w stosowanych przez siebie metodach i potrafili rozwiązywać pojawiające się na ich drodze problemy.

Wiemy, że zajęcia na specjalistycznych studiach wyższych nie zawsze nadążają za bieżącymi potrzebami rynku. Nasze kursy wypełniają tę lukę.

Przemawiają za nami konkretne liczby. Do tej pory:

- zdobyliśmy 13 lat doświadczenia,

- przeszkoliliśmy 1780 kursantów,

- przeprowadziliśmy 18 000 godzin szkoleń,

- wydaliśmy 1456 certyfikatów,

- samodzielnie napisaliśmy 32 340 linijek kodu,

- poświęciliśmy 4960 godzin na skanowanie 3D.

Jakie mamy cele?

Chcemy być mediatorem wśród inżynierów, projektantów, architektów, artystów, programistów oraz wszystkich innych osób, które mogą być zainteresowane tym, co robimy. Nasz cel to przede wszystkim wymiana doświadczeń zawodowych, dzielenie się wiedzą i wspólne rozwiązywanie napotkanych problemów.

Jesteśmy placówką oświatową, wpisaną do rejestru instytucji szkoleniowych WUP w Poznaniu pod numerem 2.30/00260/2017. Wcześniej w Parku 3d pod numerem 2.30/00157/2007

Firma Public Profits Sp. z o.o. na nasze zlecenie przeprowadziła w okresie od września 2012 do marca 2014 roku całościową ewaluację szkoleń przeprowadzonych przez nas. Badanie dotyczyło czterech cykli zajęciowych zrealizowanych w ramach projektu szkoleniowego „Realizm: Cyfrowe oświetlenie i rendering – Edycja III”. W ramach zamówienia opracowano raporty cząstkowe dotyczące poszczególnych cyklów szkoleń oraz raport z wywiadów eksperckich na temat kreatywnościReferencja Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ECCC European Computer Competece Cerificate.